3D, Cosplay, Zbrojownia League of Legends

Zbrojownia League of Legends

League of Legends Fishbones Jinx Fan Art Weapon Zbrojownia Łukasz Liszko

Wstęp

Zbrojownia League of Legends ma być nową serią, która będzie ukazywać się zarówno tutaj na blogu, jak i na moim kanale YouTube. Na tym drugim –  Visually Ideally on YouTube – będzie funkcjonować pod angielską nazwą League of Legends Weaponry.

Jak niektórzy z Was wiedzą na potrzeby naszych sesji cosplay wykonujemy z White Fox cosplay rekwizyty z druku 3d. Moim zadaniem jest modeling, druk 3d, a jej post processing wydruku – szpachlowanie, szlifowanie, klejenie, malowanie. Chciałem to dość mocno rozwinąć i poświęcić broniom z League of Legends więcej czasu. W planach mam stworzenie fanowskiego artbooka dostęnego za darmo w necie, który będzie poświęcony orężowi z LoLa. Wszyscy miłośnicy tej gry wiedzą, że ilość broni dla każdej postaci w League of Legends jest przeogromna. Wiąże się to przede wszystkim z mnogością skórek dla każdej z nich. Dodatkowo są one bardzo różnorodne jeśli chodzi o stopień skomplikowania, design, materiały. Są więc idealnym tematem na modele 3d do portfolio, pod wydruki 3d, jak i modele game artowe. Na pewno przy tej serii chciałbym wykorzystać je do stworzenia renderów o filmowej jakości, modeli high-poly pełnych detali, które ładnie prezentowałyby się we wspomnianym wcześniej artbooku. Do tego chciałbym wszystkie te modele wydrukować i samemu zająć się ich obróbką od początku do końca. O tym, jak ma to wszystko przebiegać i jakie mam dokładne plany, przeczytacie w dalszej części tego wpisu.

Zbrojownia League of Legends – jak to ma wyglądać

Na chwilę obecną w League of Legends jest 1481 skinów postaci (dane z początku roku). Daje nam to olbrzymią różnorodność i mnogość w wyborze tego co mógłbym Wam pokazać w tej serii. Jak wspomniałem we wstępie chciałbym, aby każdy model, który wykonam był przedstawiony w następującej formie:

  • ilustracji do fanowskiego, darmowego artbooka – czyli widok na cały model 3d plus dodatkowe rendery z detalem,
  • wydruku 3d – każdy model chciałbym wydrukować fizycznie na swojej Prusie MK3S+. Tutaj też wtedy pojawiło by się sporo zdjęć z gotowego rekwizytu,
  • filmów na YouTube przedstawiających proces tworzenia i teksturowania modelu high poly oraz przygotowania modelu pod druk 3d.

Wcześniej myślałem również o tworzeniu modeli game artowych, low poly. Jednak na chwilę obecną myślę, że nie miałoby to zbyt dużego przełożenia na moje portfolio, odbiegało od tego co robię na co dzień i zabierało niepotrzebnie zbyt dużą ilość czasu, którą mogę poświęcić na inne rzeczy. 

League of Legends – jakie postacie i ich bronie pojawią się w tej serii?

Wcześniej wspomniałem, że w League of Legends jest ponad 1400 różnych skórek postaci. Ogromna ilość. Samych czempionów też jest sporo, bo aż 163. Na pewno chciałbym zrobić bronie i rekwizyty tych najbardziej popularnych oraz tych, które pojawiają się na naszych sesjach zdjęciowych. Będą więc to na pewno: Jinx, Miss Fortune, Ahri, Akali. Już same te postacie i ich skiny zapełniłyby mi dość mocno wolny czas. Chciałbym oczywiście wykonać przynajmniej po jednej broni dla każdego czempiona. W dłuższej perspektywie czasu jak najbardziej do wykonania, tak więc mam nadzieję, że będziecie przez cały czas ze mną, wspierać mnie we wszystkich projektach i doradzać co mogę usprawnić, co można zmienić.

Od czego zaczynamy?

Na start idzie standardowa Akali z jej zestawem broni – Kama, Kunai i bombki dymne. Nie są to skomplikowane modele, ale powinny ładnie się prezentować. Tak więc na początek będą w sam raz. Po nich chciałbym wrócić do modelu rybeńki Jinx z Arcane, który już wcześniej wykorzystaliśmy do druku 3d, i udoskonalić go. Tak więc szykujcie się na sporą ilość nowych materiałów 😉