Kącik kolekcjonera, Social Media, YouTube

Visually Ideally – mój kanał na YouTube

Łukasz Liszko - Visually Ideally - Wizualnie Idealnie - YouTube

Pewnie nie wiecie, ale mam swój kanał na YouTube. Nazywa się on Visually Ideally. Obecnie traktuje wyłącznie o artbookach. Umieszczam tam przegląd strona po stronie wybranych książek z mojej kolekcji, ale zamierzam go znacząco rozwinąć. Co ma się w nim pojawić – o tym w dalszej części tego wpisu.

Visually Ideally – początki kanału

A więc sam kanał powstał już dość dawno temu. Minęło 5 lat odkąd wrzuciłem tam pierwsze filmy. W tamtym okresie udało mi się zrobić 37 filmów pokazujących różne artbooki. Sam kanał zaś działał pod polską nazwą Wizualnie Idealnie. Plan wtedy był taki, żeby był to vlog lifestylowy, ale z braku czasu jakoś to nie wypaliło. Jednakże same filmy trochę nabiły wyświetleń i subskrybentów. Łącznie ponad 150 tysięcy wyświetleń (ponad 40 tysięcy na jednym z filmów) i ponad 400 followersów. Całkiem niezły wynik jak na nieaktywny kanał.

Visually Ideally - YouTube - Łukasz Liszko - The Art of Diablo 3 artbook

Zmiany

Po 4 latach przerwy postanowiłem wrócić do tego kanały. Uznałem, że jestem gotowy – zarówno czasowo, jak i jeśli chodzi o wizję kanały, umiejętności – do tego, aby przywrócić go do życia. Od razu też zdecydowałem, że kanał będzie dla szerszego, międzynarodowego grona odbiorców. I tak Wizualnie Idealnie zmieniło się na Visually Ideally.

Visually Ideally - YouTube - Łukasz Liszko - The Art of Titanfall 2 artbook

Plany na przyszłość

Obecnie chcę rozruszać kanał za pomocą tego co robiłem wcześniej. Czyli filmów prezentujących artbooki. Zdążyłem już wrzucić 14 nowych filmów, które powoli nabijają nowe wyświetlenia i przyciągają nowe osoby na kanał (Obecna ich ilość to 456 subskrybentów).

Chciałbym również w najbliższym czasie zacząć wrzucać recenzje artbooków. Będą one pojawiać się również w formie pisemnej, po polsku tutaj na blogu. Na YouTube będzie jedynie angielska wersja. No i jako, że nie czuję się zbyt dobrze przed kamerą, to na razie chciałbym to prowadzić w formie faceless video. Może z czasem jakoś oswoję się z nagrywaniem video i pokażę siebie, ale na razie chyba pozostanę przy tym wyborze.

Na Visually Ideally chciałbym również przemycić coś więcej niż tylko moją pasję do kolekcjonowania artbooków. Będzie więc tam też sporo o grafice 3d, fotografii, rozwoju osobistym, aspektach biznesowych dla artystów i tym podobne rzeczy. Ogólnie chciałbym pokazać Wam jak tworzę projekty, na jakie problemy natrafiam podczas ich tworzenia i jak je rozwiązuję. Do tego wiem, że biznes i rozwój osobisty dla artystów, to często pomijana kwestia więc na Visually Ideally chciałbym pomóc innym i w tym zagadnieniu.

Link do kanału – Visually Ideally on YouTube

Visually Ideally - YouTube - Łukasz Liszko - The Art of Darksiders 2 artbook