Grafika w służbie fotografii #1

Ostatnio (czytaj w grudniu) miałem przyjemność opowiedzieć na wieczorze Pecha Kucha w Garwolinie o tym jak korzystam z grafiki 3d przy realizacji projektów fotograficznych. Chciałbym, aby dzisiejszy wpis nawiązywał do tego zagadnienia, a zarazem był jego rozwinięciem. Postaram się więc dokładnie opisać moje odczucia na temat łączenia grafiki z fotografią w jedną całość, przedstawić utrudnienia na jakie można natrafić przy realizacji takich sesji , a w kolejnej drugiej części również zaprezentować poszczególne etapy mojego workflowu, który wypracowałem podczas swoich projektów. Continue Reading…

Kącik kolekcjonera #1 – „O artbookach słów kilka”

Wstęp

Witam Was w pierwszej odsłonie serii o nazwie „Kącik kolekcjonera”, w której chciałbym podzielić się z Wami jedną z moich pasji, którą jest kolekcjonowanie artbooków.

Artbooki z roku na rok cieszą się co raz większą popularnością, a wraz z rozwojem branży gier i filmów przeżywają dość duży wydawniczy rozkwit. Dla jednych jest to rzecz zbędna, a dla innych  – całkowicie odmiennie – np. dla mnie jest to połączenie trzech aspektów. Po pierwsze, jest to ładnie wyglądający na półce gadżet. Po drugie jest to rzecz posiadająca wartość kolekcjonerską i po trzecie wiążę się to z moim hobby – grafiką komputerową i moim zainteresowaniem branżą gier i filmów.

Tak więc dzisiaj będzie o tym co to są artbooki, czego dotyczą, skąd je brać, gdzie szukać, jak kupować, aby nie przepłacić, jak monitorować ceny, co jest ciężko zdobyć i jakie tytuły szybko zwiększają swoją wartość.

Continue Reading…

Aktualizacja strony

Cześć, na sam koniec roku korzystając z chwili wolnego czasu postanowiłem zmodernizować lekko moją stronę internetową. Przebudowałem poszczególne działy portfolio graficznego, sposób wyświetlania prac oraz dodałem bloga, którego zintegrowałem z profilem na Facebooku (przynajmniej mama taką nadzieję, że wszystko jest odpowiednio skonfigurowane i wszystkie wpisy będą się równocześnie pojawiały zarówno na stronie internetowej, jak i na fb).

Od nowego roku chciałbym umieszczać tutaj (na blogu) różnego rodzaju materiały – sprawozdania z tworzenia projektów, tutoriale/poradniki, recenzje artbooków, przeglądy serwisów graficznych i tym podobne rzeczy. W planach mam też wprowadzenie materiałów video, czyli swego rodzaju vloga/videorecenzji, ale czy mi się to uda, to się okaże z czasem. Więcej o planach na nowy 2017 rok postaram się przedstawić w kolejnym wpisie.